YELKA
https://www.youtube.com/watch?v=_mBf1pNmQVk
ПІСНЯ
Вперше сьпіванку Полиньок учасники етно-дослідницького проекту «Баба Єлка» записали в селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року від місцевого фольклорного ансамблю «Берегиня». Сучасну оздобу зробив Макс Величко — Кропивницький музикант і композитор (група Inside The Sound).
ВИДНОГРАЙ
Олександр Майоров — світляр з Кропивницького: він з’являється у кадрі на 3-й хвилині ;)). Олександр взяв участь у 35 експедиціях проєкту «Баба Єлка» і разом з іншим світлярем — Майклом Ендрюсом (Michael Andrews) — виступив співавтором мандрівної фотовиставки «У пошуках рідної пісні».
Michael Andrews — фотограф проєкту «Баба Єлка», волонтер Корпусу миру США в Україні, ініціатор фотовиставки «У пошуках рідної пісні», учасник понад 30 експедицій.
У музичному видиві використані кадри експедиції проєкту «Баба Єлка» до села Нечаївка Компаніївського району. Там бабуся Поля (Поліна Григорівна Димченко, 1935 р. Н.), серед інших, також співала пісню Полиньок.
•
Виднограй був накручений влітку 2019 року на теренах геологічної пам’ятки природи — урочища «Каскади» (село Злинка Маловисківського району) і в місцю злиття двох річок: Сугоклеї та Сугоклейчика, поблизу села Нечаївка (Компаніївський район).
У відео можна зустріти десятки рослин, занесених до Червоної книги України, та лікарські трави, на яких зналася баба Єлька, серед них полин звичайний, вівсюг, звіробій,тонконіг, кущі горицвіту, дикий часник (черемша), кущі глоду, вишня кущова, пижма, жовта лугова ромашка, ведмеже вухо, коров’як…
У відео можна подибати десятки рослин, занесених до Червоної Книги України, й лікарські трави, які знала баба Єлка, серед них полин звичайний (Artemisia absinthium), вівсюг (Avena sativa), звіробій (Hypericum perforatum), тонконіг (Poa trivialis), кущі горицвіту, (Adonis vernalis), дикий часник (черемша) (Allium ursinum), кущі глоду (Crataegus), вишня кущова (степова) (Prúnus fruticósa), пижма (Tanacetum), ромашка жовта лугова (Cota tinctoria), ведмеже вухо (Verbascum thapsus), коров'як (Verbascum) та інші...
YELKA — ПРО НАЗВУ
YELKA єлька — таке творче псевдо взяла собі етно-співачка Світлана Буланова з Кропивницького на честь своєї бабусі — Олени Рибалкіної, яку в селі називали «Єлкою».
Вона знала сотні народних пісень, а також лікувала людей травами, виховала десятьох дітей, пережила Голодомор... Попри це, вона кожен свій день починала з пісні, і піснею проводжала захід сонця!
У кожного з нас своя «Баба Єлка» — бабуся, яку не можна уявити без пісні. Вони працювали з піснею, зростали з піснею, одружувались й пішли з піснею в Кращі Світи....
ПРОЄКТ BABA YELKA
Проєкт «Баба Єлка» присвячений українським народним пісням, їх пошуку, збереженню та популяризації. Заснований на честь бабусь, які є живими носіями української співаною традиції.
Скромно живучи в найзабутіших українських селах, вони мають величезне багатство — знання текстів та мелодій народних пісень, які передаються з уст в уста з покоління в покоління.
Учасники проекту «Баба Єлка» зосереджуються на пошуку та популяризації автентичних пісень, зібраних в їх ріднім краї — тобто в Кропивницькій області (яка досі ще називається на совйетский лад як Кіровоградська) в серединній Україні.
Задум належить етно-виконавиці Світлані Булановій; новинарці та редактору «Нової Газети» Інні Тільновій та PR-ниці Вікторії Семененко.
Проєкт втілюється за підтримки крайового видання «Нова Газета».
Фотографи проекту: Олександр Майоров, Майкл Ендрюс.
Журналісти: Інна Тільнова, Вікторія Семененко, Світлана Листюк, Ігор Крушеницький
https://babayelka.kr.ua
https://www.facebook.com/FolkExpedition
ЗВ'ЯЗОК
+380509371659 — (стільник, Telegram, Viber) - Світлана Буланова
svetagrechanyuk@ukr.net
https://www.facebook.com/YELKA2019